Dječja utrka mališanima će pružiti novo iskustvo, zabavu i dobre nagrade
Po 24. put Zagrepčani će moći sudjelovati u Zagreb maratonu koji se ovu nedjelju trči gradskim ulicama, a ovogodišnja posebnost je ta da će dan ranije maraton moći trčati i djeca.
Dječja utrka održat će se tako u subotu na Trga bana Jelačića, a s obzirom na garantirano dobru zabavu, novo iskustvo za vaše klince ali i dobre nagrade, zaputite se s vašim vrtićancima ili učenicima od prvog do četvrtog razreda osnovne škole.
Dječji maraton trčat će se u pet kategorija:
- Vrtićka djeca , start u 10 sati
- Učenici prvog razreda osnovne škole, start u 10,20
- Učenici drugog razreda osnovne škole, start u 10,20
- Učenici trećeg razreda osnovne škole, start u 10,45
- Učenici četvrtog razreda osnovne škole, 10,45
Start utrka za prvi i drugi razred je zajednički , isto tako start za treći i četvrti razred je zajedno no nagrađuju se odvojeno što znači da će se nagrade dijeliti za prva tri mjesta, za prvi, drugi, treći i četvrti razred odvojeno.
Staza:
Za vrtiće: Trg bana Jelačića
Za 1,2,3 i 4 razred: Trg bana Jelačića, Bakačeva , Vlaška, Europski trg ,Cesarčeva ,Trg bana Jelačića
Start i cilj su na Trgu
Dužina staze:
Predškolci 200 metara
Prvi razred 450
Drugi razred 450
Treći razred 550
Četvrti razred 550
Ranije prijave nisu potrebne već djecu možete najaviti na dan utrke na Trgu od 8,30 -9,45 sati u prijavnom centru, a sudjelovanje je besplatno.
Troje prvoplasiranih djevojčica i dječaka u svim kategorijama dobit će i nagrade i to za prvo mjesto medalja i tablet, za drugo medalja i sponzorski poklon paket konzuma, a za treće medalja i sponzorski poklon paket adidasa.
Organizatori dječje utrke su Zagrebački atletski savez, Sportski savez Grada Zagreba i Grad Zagreb.


